giovanni prowadzi tutaj blog rowerowy

Rowerowe przygody archiwisty z Prus Królewskich

Ponieważ

Wtorek, 24 maja 2016 | dodano: 26.05.2016

Ponieważ byłem tam:


Czytam to:
komentarze
Gallicjanin
| 07:59 czwartek, 26 maja 2016 | linkuj Widzę, że II Rzesza wchodzi w III Rzeszę; może przeczytaj co pisał Adolf H. w książce "Main Kampf".
Idąc kluczem "sąsiadów" to III Rzesza była "sąsiadem" kilku krajów. Związek Radziecki również był sąsiadem. Ukraińcy (OUN, UPA) byli również sąsiadami.
Jak można spalić 500 osób w dwa dni sierpnia w stodole? Jak znajdziesz odpowiedź to czekam na info. Pozdrawiam Gallicjanin.
PS. U nas w Galicji nie palono w stodołach; u nas Niemcy zabijali Polaków i Żydów głównie z broni maszynowej. Nie licząc Rzezi Galicyjskiej gdzie sąsiedzi chłopi palili pańskie dwory i panów zaś zabijali przy pomocy wiejskich narzędzi; piła etc.
PS II Co ciekawe nie ma tablic upamiętniających Rzeź Galicyjską: "Sąsiedzi chłopi pomordowali Pana z dworu w Dołędze i nikt nie poniósł odpowiedzialności w jurysdykcji Austro-Węgierskiej"
PS III Co ciekawe jeździłem pare lat temu rowerem w okolicach Jedwabnego; kwaterowałem nawet u chłopów, zgodnie z tym co pisze na tej tabliczce firmowanej przez "Żydów polskich" to mogłem im powiedzieć, to Wasze rodziny mordowały Żydów?
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!